fbpx

Wspólnie zatroszczmy się o Twój uśmiech

Szczoteczka soniczna czy elektryczna?

Wybór odpowiedniej szczoteczki jest bardzo ważny, ponieważ musisz zadbać o zdrowy uśmiech, który jest Twoją wizytówką. Nie tylko istotny jest sam fakt szczotkowania, ale także, by robić to prawidłowo. Z pomocą przychodzą Ci szczoteczki soniczne i elektryczne. Jeżeli stoisz przed wyborem zakupu takiego urządzenia, powinieneś koniecznie dowiedzieć się o nich więcej. W jaką szczoteczkę zainwestować – w soniczną czy elektryczną?

Wygodne i wydajne szczoteczki soniczne do zębów | Oravio

Cechy szczoteczki sonicznej i elektrycznej

Dbanie o higienę jamy ustnej jest bardzo ważne, ponieważ na zębach może gromadzić się płytka bakteryjna. Do tego czasu wiele osób używało szczoteczek manualnych, jednak trzeba przyznać, że nie usuwają one dokładnie drobnoustrojów i resztek jedzenia. Coraz popularniejsze natomiast stają się produkty wykorzystujące wszechobecną technologię. Przy zakupie stoisz przed wyborem: szczoteczka soniczna czy elektryczna? Właśnie dlatego warto znać właściwości i cechy obu urządzeń, aby móc wybrać najlepszą dla siebie.

Szczoteczka soniczna wykonuje ruchy z boku na bok. Czyści zęby za pomocą drgań, fal dźwiękowych o częstotliwości 260 Hz. Szczoteczka soniczna do zębów składa się z takich elementów jak:

  • płytka sterownicza i elektryczny silnik szczoteczki,
  • akumulator,
  • cewka indukcyjna ładowarki,
  • przycisk do włączania i wyłączania szczoteczki,
  • przyciski do zmieniania trybów,
  • główka z nylonowym włosiem.

Szczoteczka soniczna posiada różne tryby do codziennej higieny jamy ustnej. Dzięki temu możesz wyczyścić zęby z płytki bakteryjnej, wybielić je, a także umyć nią wrażliwe dziąsła. Sprawdzi się także świetnie jako szczoteczka do aparatu ortodontycznego.

Szczoteczka elektryczna posiada akumulator ładowany za pomocą prądu elektrycznego. To urządzenie różni się od poprzedniego główką, która jest okrągła i wykonuje ruchy rotacyjne lub rotacyjno-pulsujące. Główne elementy są takie same, z tym że ta posiada również wodoodporną rękojeść.

Pojedynek szczoteczka soniczna vs elektryczna można krótko i łatwo podsumować. Urządzenia są do siebie podobne, jednak różnią się rodzajem wykonywanych ruchów oraz liczba obrotów, a jest to jeden z najważniejszych elementów. Trzeba przyznać, że w tej walce znacznie lepiej radzi sobie szczoteczka soniczna. Zapewni Ci maksymalną higienę jamy ustnej. Dzięki wykonywanym drganiom, pasta która zamienia się w pianę, jest w stanie skutecznie dostać się w przestrzenie między zębowe, co sprawi, że Twoje zęby będą znacznie czystsze, a dodatkowo pozbędziesz się zalegającego tam pokarmu i bakterii.

 

Oravio – niezawodny producent szczoteczek sonicznych

Oravio oferuje kilka modeli szczoteczek sonicznych, które posiadają różne tryby i programy. Możesz samodzielnie wybrać, jak chcesz zadbać o swoje czyste zęby. Oravio Falcon to polska szczoteczka soniczna, która posiada 3 tryb y pracy i 3 możliwości doboru intensywności. Dzięki Falcon możesz być pewny, że Twoje zęby będą zdrowe i piękne, a Twój uśmiech olśniewający. Zadbaj profesjonalnie o swoją jamę ustną. Szczoteczki Oravio nadają się do dziąseł wrażliwych, aparatów ortodontycznych, protez zębowych oraz również świetnie radzą sobie z kamieniem nazębnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kupując u nas możesz liczyć

Dostawa 24h

Zamów dzisiaj, a
szczoteczka dotrze do
Ciebie nawet jutro

14 dni na zwrot

Jeśli produkt nie spełni
Twoich oczekiwań - możesz
go bezpiecznie zwrócić

2 lata gwarancji

Otrzymasz pełen komfort -
aż przez 24 miesiące!

Bezpieczeństwo

Posiadamy certyfikat SSL,
dzięki któremu Twoje
zakupy są w pełni bezpieczne