fbpx

Wspólnie zatroszczmy się o Twój uśmiech

Czy zepsute zęby mają wpływ na zdrowie całego organizmu?

Czy zepsute zęby mają wpływ na zdrowie całego organizmu?

Każdego dnia w Twojej jamie ustnej gromadzą się bakterie, które osadzają się na Twoich zębach i rozwijają się. W efekcie czego uzębienie zaczyna się psuć, tworzą się stany zapalne, zaczyna doskwierać Ci ból. Dużo ludzi lekceważy to i bagatelizuje problem. Jednak ignorowanie sytuacji może mieć negatywne i długotrwałe skutki.

Czyste i zdrowe zęby z nowoczesna szczoteczką soniczną | Oravio

Jakie dolegliwości i choroby powodują zepsute zęby?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak zepsute zęby mogą wpłynąć na cały organizm. Powodują przede wszystkim wiele chorób, nie tylko dotyczących jamy ustnej. Dodatkowo wywołują nieprzyjemne dolegliwości, jak np.:

  • próchnica – jama ustna to idealne środowisko do rozwijania się bakterii, które prowadzą z kolei do próchnicy. Bakterie mnożą się, tworząc płytkę nazębną. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie myć zęby. Nieleczona próchnica może doprowadzić do powikłań, jak ostre zapalenie tkanek kostnych. Powstałe bakterie mogą również łatwo przedostać się do krwiobiegu oraz wywołać wiele groźnych chorób, np. zapalenie mięśnia sercowego,
  • choroby dziąseł i przyzębia wywoływane są infekcją bakteryjną. Ta z kolei może wpływać na powstawanie miażdżycy, która jest przyczyną ostrych zespołów wieńcowych. To zaniedbanie może prowadzić do innych schorzeń (np. cukrzyca),
  • braki zębowe – zaniedbane i nieleczone zęby mogą w końcu doprowadzić do ich wypadania. Brak zębów może mieć duży wpływ na przeżuwanie pokarmu, które z tego powodu będzie odbywać się nieprawidłowo. Skutkuje to zaburzeniem pracy układu trawiennego, a także wywołuje inne konsekwencje, które wpływają na cały organizm.

Warto zaznaczyć również, że infekcja, która tworzy się w miazdze zęba, może przeniknąć przez kanały do tkanek okołowierzchniowych, a następnie do kości. Zbierająca się ropa doprowadza często nawet do rozerwania warstw mięśni, co bardzo szybko wywołuje zapalenie oraz torbiele. Nie dbając o higienę jamy ustnej, możesz obniżyć swoją odporność z powodu zalegających bakterii. Osłabiony organizm będzie podatny na choroby oraz wirusy. Dlatego musisz pamiętać przede wszystkim o prawidłowym myciu. Możesz o to zadbać za pomocą szczoteczki sonicznej do zębów. Pamiętaj, że powinieneś wszelkie problemy stomatologiczne zgłaszać swojemu dentyście oraz uczęszczać na regularne wizyty.

Oravio – szczoteczki soniczne, które zadbają o zdrowie Twoich zębów

Każdy marzy o tym, aby mieć zdrowe zęby i tym samym zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł. Aby to zrobić, powinieneś przede wszystkim myć regularnie i prawidłowo jamę ustną. Najskuteczniejszym środkiem, który pomoże Ci w tej czynności, jest odpowiednia szczoteczka. Oravio w swoje ofercie posiada różnorodne szczoteczki soniczne, które są dedykowane do poszczególnych wymogów użytkowników. Możesz zadbać nie tylko o zdrowie zębów, ale także o ich czystość, świeżość, a także powalającą biel. Oravio Tren to polecana szczoteczka soniczna, która posiada 5 trybów pracy: clean, sensitive, polish, gum care oraz white. Sprawdzi się świetnie przy wrażliwych dziąsłach oraz dla osób, które walczą z kamieniem nazębnym.

Kupując u nas możesz liczyć

Dostawa 24h

Zamów dzisiaj, a
szczoteczka dotrze do
Ciebie nawet jutro

14 dni na zwrot

Jeśli produkt nie spełni
Twoich oczekiwań - możesz
go bezpiecznie zwrócić

2 lata gwarancji

Otrzymasz pełen komfort -
aż przez 24 miesiące!

Bezpieczeństwo

Posiadamy certyfikat SSL,
dzięki któremu Twoje
zakupy są w pełni bezpieczne