fbpx

Wspólnie zatroszczmy się o Twój uśmiech

Jak prawidłowo myć zęby krok po kroku?

 Jak prawidłowo używana szczoteczka soniczna może pomóc Ci zadbać o zdrowe zęby?

Wydawać by się mogło, że nie ma o czym pisać. Natomiast wiele osób popełnia podstawowe błędy podczas higieny jamy ustnej. Powoduje to tylko, że ich wysyłki idą na marne. Chcąc pomóc Ci osiągnąć jak najlepsze rezultaty z mycia zębów, przygotowaliśmy krótką instrukcję. Dowiesz się z niej jak krok po kroku prawidłowo myć zęby.
Czyste i zdrowe zęby z nowoczesna szczoteczką soniczną | Oravio

Mamy nadzieję, że pozwoli Ci to na wyeliminowanie błędów i cieszenie się jak najdłużej pięknym i zdrowym uśmiechem. W osiągnięciu wymarzonych rezultatów pomoże Ci w tym jedna z naszych szczoteczek sonicznych. Być może już ją masz lub chcesz kupić w naszym sklepie internetowym.

Zacznijmy od początku 😉

Krok 1 – przed każdym użyciem szczoteczki sonicznej, dokładnie opłucz główkę z resztek pasty pozostałych po poprzednim myciu czy też kurzu, który zbierają się na przedmiotach w łazience. WSKAZÓWKA! Jeśli chcesz zminimalizować gromadzenie się kurzu czy innych zanieczyszczeń na główce Twojej szczoteczki sonicznej, przechowuj szczoteczkę w suchym i chłodnym miejscu.

Krok 2
– sięgnij po swoją ulubioną pastę do zębów i nałóż ją na główkę – odpowiednia ilość to taka, która wielkością przypomina ziarno grochu.

Krok 3 – włóż szczoteczkę do buzi i wybierz swój ulubiony tryb czyszczenia. Nasze szczoteczki posiadają szeroką gamę trybów czyszczenia – clean, white, sensitive, gum care, polish. Każdy z nich w odpowiedni sposób czyści zęby oraz przestrzenie międzyzębowe. Zaleca się by na początku przygody ze szczoteczką soniczną, wypróbować każdy z dostępnych trybów i wybrać ten ulubiony. Tylko dobrze dobrana szczoteczka soniczna i odpowiedni tryb pracy, pozwoli cieszyć Ci osiągnąć zdrowe zęby.

dodatkowy tytuł

Krok 4 – by nie pominąć żadnego zęba, musisz wyobrazić sobie buzię jako element, który jest podzielony na 4 części. Jako, że zalecany czas szczotkowania to 2 minuty, łatwo kalkulując – mamy po 30 sekund na każdą z części naszej jamy ustnej. Nasze szczoteczki soniczne wyposażone zostały w timer, który po 30 sekundach mycia wyłącza wibracje. Wtedy możesz przesunąć szczoteczkę w inną część buzi. Dzięki temu nie musisz zastanawiać się ile czasu pozostało na czyszczenie danej strefy jamy ustnej.

Krok 5
– po tak przeprowadzonym czyszczeniu jamy ustnej należy dokładnie wypluć pozostałości pasty i śliny z jamy ustnej. Następnie dokładnie wypłucz usta wodą i sprawdź czy pozbyłeś się pozostałości pasty do zębów.heading

Krok 6 – dokładnie opłucz główkę szczoteczki sonicznej pod bieżącą wodą. WSKAZÓWKA – dodatkowo opłucz miejsce w którym główka nakładana jest na rękojeść. Często ta mała szczelina zabrudza się od pozostałości pasty czy osadów kamienia z wody. Powoduje to utrudnienia w zdjęciu główki wymiennej, kiedy chcesz nałożyć nową. Pamiętaj, że sprawna szczoteczka soniczna to zdrowe zęby!

Mamy nadzieję, że ta instrukcja jak krok po kroku prawidłowo używana szczoteczka soniczna może pomóc Ci zadbać o zdrowe zęby, pokazała że to łatwiejsze niż myślisz! Absolutnym minimum jest szczotkowanie zębów 2 razy dziennie, czyli rano i wieczorem. Opisany sposób mycia zębów, dotyczy osób, które nie mają żadnych poważnych problemów zdrowotnych ze strony jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kupując u nas możesz liczyć

Dostawa 24h

Zamów dzisiaj, a
szczoteczka dotrze do
Ciebie nawet jutro

14 dni na zwrot

Jeśli produkt nie spełni
Twoich oczekiwań - możesz
go bezpiecznie zwrócić

2 lata gwarancji

Otrzymasz pełen komfort -
aż przez 24 miesiące!

Bezpieczeństwo

Posiadamy certyfikat SSL,
dzięki któremu Twoje
zakupy są w pełni bezpieczne